piątek, 25 marca 2016

1 kwietnia 2016 r - Autyści w pracy - panel dyskusyjny


W przeddzień Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który corocznie obchodzony jest 2 kwietnia przy coraz większym zainteresowaniu opinii publicznej rozpoczynamy dyskusję na jeden z najistotniejszych tematów – zatrudnienia osób niepełnosprawnych i jego znaczenia dla integracji społecznej.

Podczas spotkania odbędą się dwie debaty. Ponieważ Klubokawiarnia jest prowadzona przez osoby ze spektrum autyzmu – głos będzie należał także do nich. Pracownicy Klubokawiarni opowiedzą o tym jak odczuwają swoją niepełnosprawność, jakie mają doświadczenia z pracą i jakie wiążą z nią nadzieje na przyszłość.

Drugim tematem będzie integracja społeczno-ekonomiczna osób ze spektrum autyzmu. Do rozmowy zaprosiliśmy przedstawicieli urzędów zajmujących się integracją społeczną a także przedstawicieli biznesu oraz organizacji pozarządowych zajmujących się zatrudnieniem osób niepełnosprawnych.

Chcemy porozmawiać o aktualnych możliwościach zatrudnienia osób niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem osób autystycznych a także o potrzebach i kierunkach zmian w tej dziedzinie.

Spotkanie adresowane jest zarówno do osób zawodowo zajmujących się szeroko rozumianą integracją społeczną, jak i dla rodzin autystów.

Panel odbędzie się w piątek, 1 kwietnia br. w godzinach 15.00-18.00, oczywiście w Klubokawiarni Życie Jest Fajne (Warszawa, ul. Grójecka 68). 

Po dyskusji zapraszamy na recital Pauliny Chodkowskiej, jednej z pracownic Klubokawiarni.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/684315405043182/

Źródło zdjęcia  https://www.flickr.com/photos/billselak/3825677596/