sobota, 24 grudnia 2016

Klubokawiarnia w Święta Bożego Narodzenia


Święta...
Słodkością, radością, szczęściem, choiną pachnące się wydają.
Jednak wiemy, że dla wielu osób to trudny czas. W te dni szczególnie tęskni się za norma...lnnością szeroko rozumianą, gdy sytuacja człowieka i jego bliskich komplikuje życie. Większość z nas ma potrzebę poukładania swojego życia, realizowania planów i potrzebę wpływu na swoje życie.
A jak bardzo ciężko mieć poczucie w sobie zagubienia, niepewności, samotności i bycia niekochanym. Gdy ciągle nie tak, pod górkę, kłody pod nogi... Trudno się cieszyć... nawet, gdy świat radością próbuje zarazić.
W zeszłym roku, na wigilie podarowaliście naszym pracownikom szanse na to, żeby im było normalniej w życiu, żeby mogli być bardziej niezależni, żeby mogli zbudować swoja własna wartość, mogli głośno mówić o swoich uczuciach, przestali być wykluczeni - i mogli budować z nadzieją swoje życie.
To był rok cudów.
Niech te świąteczne dni będą dla tych co bez nadziei - czasem ich własnych cudów. Niech wiara w dobre jutro w Was zakiełkuje, niech nadzieja w Was się rozpali i niech przy Was będzie ktoś, kto Was po prostu kocha. A nasz Rafał napisał w życzeniach: "życzę Wam aby te Święta tchnęły w Was Ducha Pocieszyciela".
I niech to trwa nie tylko w święta...
A wszystkim życzymy przede wszystkim dni bez żadnych podziałów - i tego, żeby każdy widział w drugim człowieku - człowieka... Wtedy jest fajnie.
Fajnych świąt!
Ekipa Fundacja Ergo Sum - Klubokawiarnia Życie jest fajne <3
Źródło zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/vandinglewop/6438503855