czwartek, 6 kwietnia 2017

1% podatku 2017 dla MelchioraMelchior. Chciałby tak wiele powiedzieć. Ale nie może. Chciałby powiedzieć, że jest głodny, śpiący, chce pić, chce się bawić, chce czegoś posłuchać... Nie może. Kiedy świat go nie słyszy, nie rozumie - przychodzi agresja, złość. Ty też byś się wściekał i był nieszczęśliwym.


To jego nieoderwalny towarzysz AUTYZM głęboki. Nie można go się pozbyć - to nie jest choroba. Ale można Melchiorowi pomóc autyzm ujarzmiać poprzez edukację, terapię, rehabilitacje i trening społeczny.
Dziś ...dla Melchiora najważniejsze jest to, żeby nauczyć się alternatywnej metody komunikacji.
To bardzo trudne gdy się nie widzi.


Ale to nie wszystko. Czy wiesz, że są ludzie, którzy nie odczuwają bólu? Czy wiesz, że mogą wsadzić rękę w ogień nie zdając sobie sprawy z tego, że to niebezpieczne? To można zmienić.


Można długo pisać co można... i nad czym powinno się w przypadku Melchiora pracować.
Można na przykład postawić go przed wyzwaniem pojechania na obóz terapeutyczny bez wsparcia rodzica - bo w wielu przypadkach wówczas autysta robi największy krok do przodu. Bo sytuacja tego wymaga.
Wiele można. Ale wszystko to kosztuje. .


Dlatego ja - mama tego dzielnego młodzieńca - zwracam się do Ciebie z prośbą o wsparcie finansowe jego terapii i rehabilitacji.
To proste poprzez przekazanie 1% podatku:
W formularzu PIT należy wpisać numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj: 28962 Ciechomski Melchior


http://dzieciom.pl/podopieczni/28962
Ola Ciechomska - Smereczyńska